Obszary praktyki


W ramach działalności prowadzonej przez naszą kancelarię zapewniamy naszym KLientom kompleksową realizację usług. Działamy w różnych dziedzinach co jest możliwe dzięki dużemu zespołowi z którym pracujemy. Świadczymy pomoc między innymi w takich obszarach jak procesy sądowe (przygotywane procesu, reprezentacja na etapie przedsądowym oraz w Sądzie), obsługa podmiotów gospodarczych, windykacja, czy odszkodowania. Podejmujemy się rozwiązywania spraw które są konsekwencja problemów dotykających naszych klientów. Zapraszamy do głębszego poznania obszarów, w jakich świadczymy pomoc z zakresu szeroko pojętego prawa.

Procesy sądowe

Nierzadko procesy sądowe są skomplikowane a także trwają długo. Dlatego wiele osób korzysta z profesjonalnej pomocy świadczonej przez kancelarie adwokackie. Nasz zespół zajmuje się obroną osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa ale także reprezentacją osób pokrzywdzonych w postępowaniach karnych. Zajmujemy się także reprezentacją stron w sprawach z zakresu prawa cywilnego, spadkowego oraz rodzinnego i opiekuńczego. Reprezentujemy strony w procedurach cywilnych, spadkowych, o zapłatę, kwestiami dotyczącymi regulacji zapłat, rozgraniczeniami działek, naruszeniami posiadania czy rozwodami, separacjami, alimentami, kontaktami z dzieckiem, podziałami majątku i wieloma innymi.

Windykacja należności- spłata zadłużeń w terminie

Pozyskiwanie zaległego zadłużenia może być trudne, zarówno dla osób fizycznych, jak i dla przedsiębiorców. Kancelarie adwokackie, posiadają narzędzia prawne, dzięki którym możliwe jest ściągnięcie zaległej należności – zapłaty od dłużnika. Windykacja należnosci przez naszą kancelarie może zacząć się już na etapie przedsądowym i być kontynuowana na etapie sądowym a także być kontynuowana poprzez reprezentację na etapie egekzucji po uprawomocnieniu się wyroku. Zajmujemy się nie tylko egzekwowaniem należności ale także obroną interesów dłużnika.

Obsługa podmiotów gospodarczych

Prowadzenie własnej firmy, bez względu na to jaką ma formę prawną i czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza czy jest to firma zatrudniająca wiele osób, może pod względem prawnym nieść wiele wątpliwości i stawiać przedsiębiorców przed pytaniami na które nie odpowiedzą bez pomocy specjalistów. W takich sytuacjach warto udać się po profesjonalne doradztwo oferowane przez kancelarie adwokacką. W ramach prowadzonej działalności kancelaria proponouje pomoc prawną, w formie stałej obsługi bieżącej działalności ale także doradztwo ad hoc. Zespół naszej kancelarii wyjdzie na przeciw potrzebom konkretnego przedsiębiorstwa, zapewniając kompleksową pomoc i obsługę prawną. Klient korzystający ze stałej obługi prawnej ma zapewnioną także reprezentację przez Sądem czy innymi organami administracji publicznej. Kancelaria proponuje także stały kontakt telefoniczny, kontakt drogą elektroniczną czy spotkania w siedzibie Klienta. Możliwe są różne warianty rozliczeń w zależności od wyboru rodzaju świadczonej pomocy prawnej.

Odszkodowania – zadośćuczynienie w razie wypadków

Nasza kancelaria zajmuje się także sprawami dotyczącymi odszkodowań. W tej materii adwokat może reprezentować Państwa na etapie przedsądowym, wymieniając pisma z towarzystwem ubezpieczeniowym co jest też pierwszą fazą przygotowującą proces sądowy. Zdarza się, że klient jest na tyle usatysfakcjonowany wynegocjonowaną wysokością odszkodowania lub zadośćuczynienia, że nie ma konieczności wstępowania na drogę sądową. Nierzadko klienci przychodzą do kancelarii w momencie gdy wysokość zapropowanego przez ubezpieczalnię odszkodowania lub zadośćuczynienia jest zbyt niska i następnym krokiem jest wystąpienie na drogę postępowania cywilnego. Najlepszym krokiem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej kancelarii adwokackiej. W sytuacjach kiedy towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowania, niezbędna jest pomoc adwokata, który będzie działać w imieniu poszkodowanego. Pomagamy także rodzinom zmarłych w sprawach o zadośćuczynienie za śmierć osoby najbliższej. Każda sprawa musi zostać indywidulanie oceniona po przeprowadzeniu rozmowy z wykwalifikowanym prawnikiem.

Mediacje, negocjacje i wiele innych działań Kancelarii Adwokackiej Zuzanny Gadzinowskiej-Hypki

Podejmujemy się wielu wywań, działamy w wielu obszarach prawa, zajmujemy się więc także prowadzeniem mediacji oraz negocjacji. W dziedzinach tych przechodziliśmy dodatkowe szkolenia. Negocjacje oraz mediacje obejmują nasze specjalizacje a do zakresu naszych działań wchodzi zarówno prawo cywilny, rodzinne i opiekuńcze, gospodarcze jak i prawo karne. Pomoc świadczymy na terenie Konin, Koła, Słupcy czy Turku, nadto oferujemy obsługę zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Procesy sądowe

Obsługa podmiotów gospodarczych

Windykacja

Odszkodowania

Wróć

Procesy sądowe

Prowadzę sprawy z zakresu:

       prawa rodzinnego i opiekuńczego m.in. o:

       prawa cywilnego m.in. o:

  • zapłatę;
  • naruszenie posiadania;
  • zasiedzenie;
  • z zakresu prawa spadkowego.

       prawa karnego oferuję:

  • obronę podejrzanego, pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym;
  • obronę oskarżonego na etapie sądowym, reprezentację oskarżyciela posiłkowego, oskarżyciela prywatnego we wszystkich sprawach;
  • obronę skazanego w postepowaniu karnym wykonawczym

Wróć

Bieżąca obsługa podmiotów gospodarczych

Kompleksowe doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonej przez klientów działalności. Umowa o stałą obsługę prawną zapewnia klientowi korzystne warunki współpracy i możliwość skorzystania z pomocy prawników w każdym czasie.

Wróć

Windykacja należności

Prowadzenie biznesu wiąże się z utrzymaniem płynności finansowej przedsiębiorstwa. Na to składa się wiele czynników, w tym terminowe spłacanie wierzytelności przez Twoich kontrahentów. Niestety czasami zdarza się, że niektórzy z nich dość płynnie traktują termin zawarty na fakturach bądź umowach, z kolei ściągnięcie należnej kwoty może stanowić dla przedsiębiorcy, a więc i Ciebie, niemałe wyzwanie. W tym celu warto uruchomić postępowanie windykacyjne, które pozwoli odzyskać ustaloną w dokumentacji kwotę.

Windykacja należności przez adwokata

W celu uruchomienia postępowania egzekucyjnego, warto wybrać się do prawnika, który posiada narzędzia, które mogą wpłynąć na dłużnika, zarówno pod kątem psychologicznym, jak i prawnym. Na jakiej zasadzie to działa? W naszej kancelarii zajmujemy się tworzeniem odpowiednich listów ponaglających do zapłaty, te z kolei mogą na dłużnika działać mobilizująco i dyscyplinująco. Świadczę pomoc z zakresu windykacji należności poprzez:

  • reprezentację w Sądzie,
  • reprezentację na etapie egzekucji przed komornikiem,
  • na drodze przedsądowej.

Postępowanie egzekucyjne - ściąganie należności od dłużnika

W przypadku, kiedy ponaglenia za pomocą oficjalnych pism okazują się nieskutecznie, kancelaria pomaga w wytoczeniu sprawy sądowej, co jest skutecznym narzędziem w ściągnięciu zadłużenia od kontrahenta. Niemniej praktyka wskazuje, że bardzo często przedsądowe postępowanie może zmobilizować kontrahenta do uregulowania swoich zobowiązań. W celu skorzystania z oferowanej w tym zakresie pomocy, można się skontaktować z kancelarią za pomocą danych podanych w zakładce “Kontakt”.

Wróć

Odszkodowania

Kancelaria adwokacka prowadzona przez Zuzannę Gadzinowską-Hypki świadczy pomoc prawną między innymi z zakresu uzyskiwania odszkodowań i zadośćuczynienia, które przynależy klientowi między innymi z tytułu wypadku komunikacyjnego. Obecnie niemalże każdy może być objęty ubezpieczeniem, na przykład na życie. Mogą też temu ubezpieczeniu podlegać posiadane ruchomości i nieruchomości. Nasza kancelaria zajmuje się ściąganiem zadośćuczynienia z odpowiednich towarzystw, w których klienci opłacają składki, w przypadku, kiedy dana firma zalega lub odmawia wypłacenia odszkodowania.

Ściąganie odszkodowań - w jakich przypadkach pomagamy?

Towarzystwa ubezpieczeniowe niestety nierzadko odmawiają wypłaty zadośćuczynienia, które należne jest ich klientowi. Czasami także zaniżają jego wartość, przez co otrzymana kwota jest niższa od tej, która deklarowana jest w umowie. Podejmując walkę o odzyskanie należnego odszkodowania warto zdecydować się na pomoc kancelarii adwokackiej z tego względu, że nierzadko firmy zajmujące się ubezpieczaniem, mają dość rozbudowane zaplecze prawne. Adwokat z kolei jest w takim przypadku nieocenionym wsparciem, szczególnie kiedy postępowanie zejdzie na drogą sądową.

Pomoc rodzinie zmarłego w uzyskaniu odszkodowania

W ramach działalności naszej kancelarii, zajmujemy się także świadczeniem pomocy rodzinom osób zmarłych, które zginęły na przykład w wypadku komunikacyjnym bądź w wyniku innego, nieszczęśliwego zdarzenia. Staramy się przy tym, aby świadczona pomoc prowadzona była empatycznie. Doskonale rozumiemy ból po utracie bliskiej osoby.

Jesteśmy do dyspozycji również on-line
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zgody jest Kancelaria Zuzanna Gadzinowska-Hypki. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych, w zakresie opisanym powyżej, na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody. Polityka prywatności.

Kancelaria Adwokacka Gadzinowska | Aleje 1 Maja 8/18 | 62-510 Konin | woj. wielkopolskie

2022 © Kancelaria Adwokacka Zuzanna Gadzinowska-Hypki | Wszelkie prawa zastrzeżone | created by Activate

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close