Windykacja należności

Prowadzenie biznesu wiąże się z utrzymaniem płynności finansowej przedsiębiorstwa. Na to składa się wiele czynników, w tym terminowe spłacanie wierzytelności przez Twoich kontrahentów. Niestety czasami zdarza się, że niektórzy z nich dość płynnie traktują termin zawarty na fakturach bądź umowach, z kolei ściągnięcie należnej kwoty może stanowić dla przedsiębiorcy, a więc i Ciebie, niemałe wyzwanie. W tym celu warto uruchomić postępowanie windykacyjne, które pozwoli odzyskać ustaloną w dokumentacji kwotę.

Windykacja należności przez adwokata

W celu uruchomienia postępowania egzekucyjnego, warto wybrać się do prawnika, który posiada narzędzia, które mogą wpłynąć na dłużnika, zarówno pod kątem psychologicznym, jak i prawnym. Na jakiej zasadzie to działa? W naszej kancelarii zajmujemy się tworzeniem odpowiednich listów ponaglających do zapłaty, te z kolei mogą na dłużnika działać mobilizująco i dyscyplinująco. Świadczę pomoc z zakresu windykacji należności poprzez:

  • reprezentację w Sądzie,
  • reprezentację na etapie egzekucji przed komornikiem,
  • na drodze przedsądowej.

Postępowanie egzekucyjne - ściąganie należności od dłużnika

W przypadku, kiedy ponaglenia za pomocą oficjalnych pism okazują się nieskutecznie, kancelaria pomaga w wytoczeniu sprawy sądowej, co jest skutecznym narzędziem w ściągnięciu zadłużenia od kontrahenta. Niemniej praktyka wskazuje, że bardzo często przedsądowe postępowanie może zmobilizować kontrahenta do uregulowania swoich zobowiązań. W celu skorzystania z oferowanej w tym zakresie pomocy, można się skontaktować z kancelarią za pomocą danych podanych w zakładce “Kontakt”.

Jesteśmy do dyspozycji również on-line
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zgody jest Kancelaria Zuzanna Gadzinowska-Hypki. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych, w zakresie opisanym powyżej, na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody. Polityka prywatności.

Kancelaria Adwokacka Gadzinowska | Aleje 1 Maja 8/18 | 62-510 Konin | woj. wielkopolskie

2022 © Kancelaria Adwokacka Zuzanna Gadzinowska-Hypki | Wszelkie prawa zastrzeżone | created by Activate

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close